top of page

VERSLO CENTRAS 40K

Vieta: Kaunas
Metai: 2018
Tipas: Biurai, parduotuvės, kavinės, parkingas
Komanda: Aidas Kalinauskas, Ignas Kalinauskas, Mantas Gipas, Laura Šalvytė

40 000 kvadratinių metrų. Tai didžiausias mūsų suprojektuotas verslo centras Lietuvoje.
 

Formuojami keli skirtingų aukščių ir proporcijų tūriai aplink dvi komplekso ašis. Viena ašis jungia gatvę su upės krantine, o kita ašis veikia kaip vidinė verslo centro jungiamoji arterija.


Taip sukurta kompozicinė įvairovė suteikia kompleksui dinamikos ir siūlo galimas skirtingų tipologijų bei dydžių biurų erdves. Prie gatvės planuojami žemesni pastatai. Tokiu būdu prisiderinama prie esamos gatvės išklotinės. Aukštesnės pastatų dalys su dižiausiu nuomojamu plotu ir geriausiu vaizdu organizuojamos prie upės.

Sukūrėme plastiškų formų architektūrą, derančią prie šalia tekančios upės ir tankiai apželdintų šlaitų kitoje gatvės pusėje. Projektas išskirtinis tuo, kad šiuo atveju plastiškos formos nesujungia pastato į vieną masę. Kiekvienas aukštas išreiškiamas fasado langų ir aukšto tūrio prastūmimu. Tai leidžia parodyti aiškią pastato struktūrą bei sukurti humanišką mastelį. Architektūra išlieka nenudailinta ir šiek tiek gruboka stengiantis pataikyti į industrinį gatvės charakterį.

 

Viešos erdvės projektuojamos gausiai įtraukiant natūralios gamtos motyvus - smilgas, aukštas žoles, vandenį, medžius. Taip pat erdvės praturtinamos skulptūromis. Skirtingomis spalvomis ir medžiagomis išreikštais takais bandoma sugrąžinti žaismingumą į verslo centrų gyvenimą.

bottom of page