top of page

NAMAS Y

Vieta: Kulautuva, Lietuva
Metai: 2014
Tipas: Gyvenamasis namas
Komanda: Aidas Kalinauskas, Vaidas Tamošiūnas, Andrius Šova

Nedidelis, bet erdvus, iš išorės juodas, viduje – baltas. Skamba kaip mįslė, tačiau toks apibūdinimas tiksliausiai nusako namą pakaunėje.

Svarbu pabrėžti aspektą, kodėl architektūra yra svarbiau už interjerą: „Interjeras gali patikti tik tau pačiam, o architektūra – ir kitiems, nes ją mato ir praeiviai, ir kaimynai.“ Šis projektas atspindi glaudžią sąsają tarp namą supančios aplinkos, išorės ir vidaus. Pamačius namą juosiantį pušyną, gamtą, samanomis besibraunančią į privačią teritoriją, nepaisančią tvorų, grybus, dygstančius tiesiog šalia terasos, pasidaro aišku, kaip įrengti namą. Namą supanti aplinka ir  atsiveriantys nepakartojami gamtos vaizdai palengvina interjero sprendimus. Būste vyrauja švelnus medžiagiškumas, natūralus medis, ąžuolas, šviesios akmens masės plytelės. 

Šio namo architektūra turi savo stilių. Jis siauras, tačiau aukštas, primenantis gotikines erdves. Iš išorės pastatas atrodo galingas, nes projektuojant šį būstą - erdvė buvo esminis architektų tikslas. Užsakovo pageidavimu kurtas vieno aukšto namas. 120 kv. m gyvenamajame plote išsidėstę: du miegamieji, svetainė, virtuvė ir valgomasis. 

Svarbiausia šiame projekte buvo geri langai ir didelės vitrinos, atsiveriančios į supantį grožį.

Namo viduje – šviesu ir skaidru, o išorės apdaila - juoda. Lyg yin ir yang. 

Kinų filosofijoje nusakančius du visur randamus priešingus, tačiau vienas kitą papildančius, pradus galima įžvelgti ir šio namo sprendiniuose. 

bottom of page