top of page

NAGAVITA SALONAS

Vieta: Kaunas, Lietuva
Metai: 2017
Tipas: Prekybos salonas su administracinėm patalpom
Komanda: Aidas Kalinauskas, Evaldas Žurkus

Šiuolaikiškos industrinės architektūros pavyzdys - kai pastato funkcija, charakteringa estetika ir kontekstas susijungia į vientisą kūrinį.

 

Kompanijos identitetą kuriantis eksterjero išskirtinumas - antro aukšto pastato dalis, dengta rūdinto metalo plokštėmis. Pasirinkta spalvinė išraiška suintriguoja pilkoje gatvės išklotinėje, o ažūrinės vertikalios plokštės skaido stiklo fasadą ir sukuria sunkaus tūrio virpėjimo efektą žvelgiant iš šoninių perspektyvų. Jos veikia kaip plonas filtras tarp interjero ir eksterjero erdvių, fokusuojantis vaizdą į upės pusę ir pridengiantis aukštas skaidrias vitrinas.

Žurnalas "Archiforma" apie jį rašo taip: “Archispektro“ architektai industriniame kvartale sugebėjo sukurti patrauklų, bet kartu ir derantį su aplinka pastatą. Išskirtinė, tačiau gana minimalistinė administracinio – prekybinio pastato architektūra aiškiai atskleidžia savo tipologiją, kas šiandien pasitaiko retai. Projekte aiškiai matoma eksterjero ir interjero sintezė, vienas kito papildymas, sukuriant vientisą pastatą. Tai puikus tolesnio kvartalo vystymo ir atnaujinimo startas.”

Nominuotas Aplinkos ministerijos įsteigtam apdovanojimui už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse negyvenamųjų pastatų kategorijoje 2017 metais.

bottom of page