top of page
1_Vytenis Raubickas.jpg

KM18 kompleksas

Vieta: Kaunas
Metai: 2020
Tipas: Gyvenamųjų ir komercinių pastatų kompleksas
Komanda: Aidas Kalinauskas, Evaldas Žurkus, Ignas Kalinauskas, Laurynas Bublys

Monika Liočaitė - Raubickienė žurnale Archiforma rašo:
 

"Antstato pasukimas yra naujos ašies įvedimas į teritoriją. Ašis lygiagreti kaimyniniam, naujam pastatui – greitojo maisto užkandinei. Tai - nauja architektūrinė ir urbanistinė kryptis. Ja architektai sukuria naują istorijos sluoksnį, kintantį ne tik horizontalėjė, bet ir vertikalėje. Toks konsolės pasukimas optiškai sumažina tūrį, leidžia jam maskuotis ir pirmuoju smuiku griežti senąjam, baltai tinkuotam sandėliui. Taip pat architektai antracitiniu tūriu perrėžia senąjį pastatą ir naująjį tūrį iškiša virš senojo užstatymo. Prasukimas sukuria privačias terasas viršutinių butų gyventojams, įrėžimas formuoja natūralius atitvarus, nebereikia atskirų

saugumą užtikrinančių tvorų, o kartu ir naujų elementų. Ir visa tai sukuria individualų išskirtinį pastato charakterį, jam prideda papildomos vertės ir kviečia jame kurtis.

 

Komplekse labai aiškiai užduotas spalvinis kodas. Raudonos plytos – atkurta, restauruota autentika - senovė, šviesus tinkas – polichrominių tyrimų atradimas – mums dar nematyta senovė, o antracitiniai skardos ir stambaus tinklo elementai – šiuolaikinės architektūros rėžiai. Iš toliau žvelgiant antracito spalvos skarda su ritmiškai išdeliotais metalo lankstiniais siejasi su UAB ,,AKETURI ARCHITEKTAI“ projektuotu McDonald‘s vertalių žaismu, kas nedidelio tūrio greitojo maisto užkandinei leidžia nebebūti ,,balta“ varna Karaliaus Mindaugo prospekto išklotinėje."

bottom of page